O nás

Prijmite pozvanie na ochutnávku vôní priamo z hlavného mesta parfumov Grasse vo Francúzsku.

Továreň na výrobu parfumov GALIMARD v Grasse, patrí k historicky najvýznamnejším zo všetkých tovární, ktorá sa v tomto svetoznámom meste parfumov nachádza. Je najznámejšia a najnavštevovanejšia. Sprievodcovia tu hovoria nielen po francúzsky, ale aj po nemecky, anglicky, taliansky, holandsky, španielsky, rusky, čínsky a dokonca aj po česky!

Počas prehliadky uvidíte celkom jedinečnú kolekciu historických prístrojov a predmetov, ktoré sa používali už v čase, keď Jean de Galimard – zakladateľ tejto továrne - zásoboval svojimi parfumami a pomádami kráľovský dvor Ľudovíta XV.
Na stenách laboratórií a „úpravní" sa na názorných paneloch zoznámite s procesmi destilácie základných kvetinových, rastlinných a drevitých vôní.

A potom to príde: poodhalia vám tajomstvo práce stvoriteľa vôní, ktorému tu hovoria „Nez" - Nos. Je to človek s absolútne vyvinutým čuchom, ktorý môže pracovať len pár hodín denne. Jeho čuch je neuveriteľne jemný a „Nos" dokáže z ingrediencií, ktoré má k dispozícii, vytvárať stále nové a nové vône. S takým človekom sláva parfumérie stojí aj padá. Niet preto divu, že svoje "Nosy" Galimard pekne rozmaznáva.

Vy sa tu však dozviete mnohé tajomstvá parfumov, napríklad, koľko kilogramov okvetných plátkov je potrebných, aby sa získalo pár kvapiek tej najčistejšej esencie. Okrem toho uvidíte aj skutočné laboratórium Galimardu, kde sa odohráva celá výroba. Budete mať teda jedinečnú možnosť na vlastné oči uvidieť tzv. „SRDCE" továrne Galimard.Pochopiteľne, že si budete môcť aj vybrať a zakúpiť niektorú z atraktívnych vôní Galimardu, a vďaka tomu, že sa nachádzate priamo u výrobcu, budete môcť navyše profitovať z veľmi nízkych továrenských cien!

Nepremeškajte teda túto príležitosť navštíviť svetoznáme mesto parfumov GRASSE a na vlastné oči vidieť, ako sa vlastne parfum vytvára. Je to zážitok na celý život, a keď si odveziete aj nejakú peknú voňavku, jej vôňa Vám bude túto nezabudnuteľnú chvíľu pripomínať ešte mnoho rokov.

Návštevu je najlepšie absolvovať v rámci skupinového zájazdu s našim partnerom Cestovnou kanceláriou DAKA, ktorá organizuje viacero zájazdov, súčasťou ktorých je aj návšteva parfumérie Galimard v Grasse. Viac informácií nájdete na: www.galimard.sk/zajazdy

Galimad Grasse

Všetky produkty si môžete samozrejme exkluzívne zakúpiť na našej stránke www.galimard.sk .

Kuriér

Doprava kuriérom ZADARMO

Exkluzívne

Exkluzívny dovozca pre SR

Telefón

0948 / 354 348

E-mail